vajinismus tedavisi ankara nasıl yapılır

Vajinismus dolayısıyla ertelenmesi okunuşu kaçınılması gereken bir sorun haline dönüşen cinsellik, ilişkileri okunuşu etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret makro cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin benzer tabu olması, seksüel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanılgı bilgiler, maddeye sorunlar gibi çok sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini bile tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da eşeysel partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu acı endişesiyle ‘aşk kasları’ bayağı verilen pelvik kaide kaslarını kasarak ilişkiye pürüz olması ile oluşan, psikolojik kökenli yalnız cinsel izlev bozukluğudur. bayan cinsel temas sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik taban kaslarını orada eş duvar varmışçasına kasarak ilişkiye müşkül olur. Vajinismus rahatsızlığının birçok natürel sebebi olduğuna, lakin altta yatan ruhsal sebeplerden işaret kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna im ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. cinsî temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta bacak parmaklarına büyüklüğünde yaygın müşterek şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî temas ile ilgili yerleşmiş birtakım negatif düşünceler yüzünden kadın, temas sırasında eşine mezuniyet veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, fazla tek ifadesi olan cinsî yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya maksat açabilirken, kadında utanç ve suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak çok hususi sadece mevzu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin okunuşu çevrelerin genç erkek konusunda edisyon yapmaları nedeniyle bir jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu hakkında birçok başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı devir geçtikçe azalmakta ve çözümlenebilir yalnız problem olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ yitirme KORKUSU patetik OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, ruhsal ve seyrek okunuşu maddeye tam gelmek üzere ikiye ayrılabilir. Nadir fiziksel sebepler arasında vajinal okunuşu vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun en sık görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. bakirlik zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren kızlık zarını korumaya müteveccih verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazı kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe nedeniyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin tek tabu olması, cinsel terbiye verilmemesi, kulaktan dolma yanlış cinsel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok politik nedenlerdir. Ülkemizde toy kızların çoğu bakirlik zarının patlayacağı, fazla gereğinden zaviye çekeceği, çok gereğinden kanama olacağı, cinselliğin sadece erkekler amacıyla olduğu, cinsî ezgi duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi yanılgı bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi muvaffakiyet ile atlatıp kendini tanıtlama isteği de eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE TECAVÜZ

Eşini sevmeme, zorla evlendirilme, bağlantı ve evlilik problemleri, eşe kat duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü kaybetme web sitesi korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz ya da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta yaşamış olmak gibi bir hayli psikolojik sorunlara sebep olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *